Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 15 d.


IQ Tema
LIETUVA IR BALTARUSIJA
Santykių su Baltarusija mįslė: kur veda dviejų krypčių kelias?
Viešojoje erdvėje deklaruojantys puikų išmanymą apie Baltarusijos reikalus, iš tikrųjų lietuviai nelabai žino, ką su ja veikti
Komentarai
Quo vadis, Ukraina?
Gruodžio 9 d. Paryžiuje numatytas Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas vadinamuoju Normandijos formatu. Tai pirmas kartas nuo 2016 m., kai valstybių vadovai mėgins tartis dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto sprendimo būdų. Vos po kelių dienų, gruodžio 12 ir 13 d., vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas Briuselyje, kur vėl bus sprendžiama, ar pratęsti 2014-aisiais įvestas ekonomines sankcijas Rusijai. Jos iki šiol buvo konsensusu pratęsiamos kas pusmetį.
Pasaulis
JAV, KINIJA IR RUSIJA
Ch. Milleris: „Režimas padarys viską, kad pasiektų savo“
Šiandienė Kinija toli gražu neprimena Kinijos, kurią matėme prieš dešimtmetį, įsitikinęs Užsienio politikos tyrimų instituto (JAV) Eurazijos programų vadovas Chrisas Milleris. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė aiškinosi, kokiame kontekste ir kokiais ginklais žongliruoja antras pagal dydį pasaulio ūkis.
Komentarai
Mūšio lauke – pusiau akli?
Visi žino puspilnės arba pustuštės stiklinės testą, kuris gali parodyti, ar jūs esate optimistas, ar pesimistas. Jis tikrai tiktų ir Lietuvos kovai su iš Rusijos kylančiomis hibridinėmis grėsmėmis.
Pasaulis
LENKIJA
A. Michnikas: „Jei neliktų nepriklausomos žiniasklaidos, Lenkija taptų Rusija“
Lenkijoje vykstantys procesai virsta įspėjamaisiais ženklais Europai ir demokratijai apskritai. Ką daryti, kad pasikartojančios istorijos pamokos nesmogtų ten, kur mažiausiai tikimės, IQ žurnalistei Margaritai Vorobjovaitei pasakojo Adamas Michnikas – lenkų disidentas, vienas „Solidarumo“ judėjimo ideologų, laikraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius.
Pasaulis
Dešimtmetį pinigų plovimą Ispanijoje tiriantis prokuroras: Rusija yra mafijos valstybė
Brėžti skirtį tarp veiksmų, kurių imasi prezidento Vladimiro Putino režimas ir organizuoto nusikalstamumo grupuotės, labai sunku, įsitikinęs Ispanijos prokuroras José Grinda Gonzalezas. Tad Rusiją, jo teigimu, verta laikyti „mafijos valstybe“. J. Grinda Gonzalesas spalio 3 d. dalyvaus Vilniaus politikos analizės instituto rengiamoje konferencijoje „Vilniaus konsultacijos“
Pasaulis
Ledų diplomatija: malonūs Rusijos prezidento gestai maskuoja įtakos siekį
Draugystė susideda iš įsipareigojimo vienas kitam ir simbolinių prielankumo gestų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tai puikiai žino. Ypač jei siekia ko nors mainais.
Pasaulis
Silpstanti galia: Rusijos naudojama strategija savo ribas turėtų pasiekti kito dešimtmečio pradžioje
Rusija griebiasi hibridinio karo metodų, bet ar tai išsaugos jos įtaką ir ją pačią?
The Economist
RUSIJA
Vidiniai Vladimiro Putino valstybės mechanizmai
Nesankcionuoti įrašai pasakoja apie Aleksandro Šestuno nuopuolį
IQ Tema
Prisiminti Rusiją
Rusijos agresija Ukrainoje sutelkė Lietuvos politinį elitą, tačiau pragmatiškos politikos paklausa niekur nedingo. Tuo gali pasinaudoti į populizmą linkusios politinės jėgos.
Aktualijos
Naudingi idiotai: kuo panašios Vakarų populistų ir V. Putino vizijos
Rusija meistriškai naudojasi politinėmis jėgomis, griaunančiomis Vakarų institucijas iš vidaus
IQ Tema
Kaukių balius: prezidento rinkimai virsta vaizdinių ir asmenybių kova
Vis daugiau kandidatų siekia Lietuvos prezidento posto, tačiau anaiptol nėra aišku, kokio prezidento iš tiesų reikia šaliai
Komentarai
„Helsinkis 2“: grėsmė Baltijos šalims?
Ir vėl Helsinkis. Šiame mieste 1975 m. Vakarų ir sovietinio bloko valstybės pasirašė Helsinkio baigiamąjį aktą. Daugelis politikų ir politologų šį aktą vadina Antrojo pasaulinio karo pabaiga ir naujosios pasaulio tvarkos įtvirtinimu.
Komentarai
Bereikšmės politikų kalbos
Seniai seniai žodis turėjo galią. Kartais jis būdavo toks galingas, kad keisdavo žmonių ir valstybių likimus. Ypač, jei tą žodį ištardavo pasaulio lyderiai, jaučiantys atsakomybę už savo pasakymus.
ŽYMA
VLADIMIRAS PUTINAS